Icbreality, s.r.o. • tel.: +420 605 229 922
Václavská 6, 60300 Brno • reality@icb.as
Menu

Prodej jedinečného historického činžovního domu na ulici Jakubská 9

Typ nabídkyProdej
Typ nemovitostiČinžovní dům
Vlastnictvía.s.
MěstoBrno
Číslo nabídky617106
Cena

Dům na Jakubské ulici číslo 9 je nejstarším domem v samotném srdci města Brna. Tento dům je výjimečný svojí dlouhou historií, unikátní lokalitou i výnosovým potenciálem.

V budově se nacházejí atraktivní komerční prostory vhodné ke zřízení gastro provozu, možné je však využití na jakoukoli komerční činnost. Budova je částečně podsklepena a to 1PP a v místech i 2PP. Samozřejmostí jsou velké výkladce do ulice Jakubská s výhledem přímo na tzv. brněnský zlatý kříž a dominantní kostel Sv. Jakuba.

V dalších nadzemních podlažích, která aktuálně procházejí kompletní rekonstrukcí včetně střechy, vznikne 13 luxusních apartmánů k budoucímu pronájmu či rozprodeji, tj. v 2NP a 3NP se nachází 10 apartmánů typu 1+kk a 2 apartmány typu 2+kk. Ve 4NP a 5NP se nachází jeden mezonetový apartmán o výměře cca 200m2. Tento byt bude vybaven nadstandardními materiály a bude k němu přináležet vlastní balkón. Dále je možné půdní prostor rozšířit o další dva ateliéry, každý o výměře cca 50m2.

Součástí rekonstrukce je také vybudování celoroční zimní zahrady v 2NP o výměře cca 20m2. Prostor bude možné využít například jako snídaňovou místnost, studovnu či prostor pro soukromé fitness. V rámci rekonstrukce proběhne i úprava fasády, výkladců apod. Předpokládaný termín dokončení je 12/2023. Rozpočet na celkovou rekonstrukci činí cca 40.000.000Kč.

Využití vzniknuvších apartmánů je velmi různorodé, od krátkodobých pobytů až po nadprůměrné bydlení. Potenciální roční nájemné celé nemovitosti se pohybuje kolem částky 5.000.000Kč. V případě využití nemovitosti na krátkodobé ubytování je možné dosáhnout na příjem s minimálními náklady díky zautomatizovaným procesům až cca 13.000.000Kč

Budova je plná původních prvků, jako je vstupní kamenný portál apod. Vnitroblok přináležíc k domu je z části využíván jako letní velkokapacitní zahrádka. Další část je možné využít například na dětské hřiště či jako zahrada pro bydlící.

Na nezastavěné části pozemku je možné v souladu s územním plánem postavit další nemovitost a rozšířit tak ubytovací kapacitu o další tři až šest jednotek. Další možné využití budovy spočívá v rekonstrukci předních sklepních prostor na luxusní malý bar, privátní klub či vinárnu.

Zastavěná plocha domu činí cca 337m2. Podlažní plocha doma je cca 1.400m2. Užitná celková plocha čtyř nadzemních podlaží činí cca 1.000m2, plocha sklepa cca 160m2, celkem tedy užitná plocha domu činí cca 1.160m2. Plocha pozemku je 651m2. Venkovní plocha je 341m2.

Prodávající preferuje prodej obchodního podílu, samozřejmostí je umožnění provedení důkladného due diligence a dalších kroků k prověření prodávané společnosti. Prodávající přijímá konkrétní nabídky na prodej.

Celkově se jedná o velmi unikátní prostory, které si zaslouží pozornost zkušeného a inspirativního investora se zájmem o vytváření jedinečných a zapamatovatelných nemovitostí. Pokud hledáte historicky cennou budovu s velkým potenciálem, pak nás neváhejte kontaktovat pro více informací a prohlídku.

Sjednat termín prohlídky

Kontaktujte nás

    Provozovatel: Icbreality, s.r.o. - Václavská 6 603 Brno - IČO: 02710943