Icbreality, s.r.o. • tel.: +420 605 229 922
Václavská 6, 60300 Brno • reality@icb.as
Menu

Investiční pozemky pro výstavbu logistického centra v obci Modřice u Brna

Typ nabídkyProdej
Typ nemovitostiPozemek
VlastnictvíOsobní
MěstoModřice
Číslo nabídky617116
Cena

Nabízíme ke koupi rozsáhlé pozemky o výměře 38.861 m2 v etablované a dále se rozvíjející průmyslové a logistické zóně v obci Modřice v bezprostřední blízkosti města Brna. Do samotného centra Brna trvá cesta z pozemkům, které přímo sousedí s jedním ze dvou logistických parků společnosti CTP v dané lokalitě přibližně 15 minut. Z dálnice D1 na Prahu či Olomouc a z rychlostní komunikace na Vídeň jsou pozemky dostupné za 10 minut.

Ze severní strany pozemky sousedí s logistickým parkem CTP, na východní straně se nachází orná půda, na jižní pak řeka Bobrava a na západní straně jsou koleje s podjezdem na druhou stranu komunikace a kolejiště, kde se nachází další logistická, skladová a administrativní centra, ve kterých sídlí například společnost DHL, areál CTP Modřice apod.

Celková výměra pozemků činí 38.861 m2 z toho je ve stávajícím územním plánu označeno jako orná půda 37.812 m2 a jako ostatní plocha 1.049 m2, celkem se jedná o devět parcelních čísel viz. list vlastnictví. Osm z devíti pozemků se nachází pohromadě, jeden drobný pozemek parc. č. 1690/204 ostatní plocha (ostatní komunikace) o výměře 77 m2 je zhruba o 220 metrů severněji.

Podle platného územního plánu pozemky spadají do ploch NZo což jsou plochy zemědělské – plochy orné půdy. Plochy NZo jsou tvořeny především zemědělským půdním fondem. Aktuálně je započato jednání ohledně změny územního plánu a to tak, aby se využití pozemku dalo do souladu s okolní zástavbou.

Pozemky jsou ze dvou stran obklopeny zmíněnými logistickými areály a proto nejpravděpodobnější je zařazení pozemků do kategorie ploch pro průmyslovou výrobu a skladování (VP) , tj. stejné označení pozemků jako plochy bezprostředně s pozemky sousedící, které jsou zařazeny v ploše s označení VP/v7, případně jako Plochy pro drobnou výrobu, výrobní služby a administrativu (VD).

Samotná lokalita v bezprostřední blízkosti Brna je pro logistiku a skladování bezesporu neochvějnou výhodou. Ve velmi rozumné dojezdové vzdálenosti se nachází hned několik hlavních měst zemí střední Evropy. Praha je dostupná z obce Modřice do dvou hodin jízdy, zatímco do Vídně je možné dorazit za hodinu, do Bratislavy trvá cesta pod jednu hodinu a do Budapešti hodiny tři.

Brno je mimo jiné spádovou oblastí pro až 600.000 obyvatel, disponuje mezinárodním letištěm Brno-Tuřany, které je z Modřic velmi dobře dostupné a v dohledné době bude započata dlouho očekávaná výstavba kompletně nového mezinárodního hlavního vlakového nádraží, včetně vybudování zcela nové městské čtvrti, což městu Brnu dodá zcela nový rozměr a ráz. Brno je již nyní malou a neustále se rozrůstající oázou pro technologické firmy a start-upové společnosti a všeobecně díky mnoha vysokým školám a velkému pohybu desetitisíců studentů jak domácích tak zahraničních je místem, ve kterém se realizují zajímavé projekty.

Prodávající kupní cenu neuvádí a v případě zájmu o koupi prodávající přijímá písemné nabídky a vyhrazuje si právo zvolit kupujícího podle pro něj nejvýhodnějších podmínek.

Sjednat termín prohlídky

Kontaktujte nás

    Provozovatel: Icbreality, s.r.o. - Václavská 6 603 Brno - IČO: 02710943